3 min.

Lietuvoje startuoja nauja sutelktinio finansavimo platforma

 

Lietuvos banko duomenys rodo, kad bankų paskolų portfelis verslui Lietuvoje atsigauna, bet vis dar yra mažesnis nei prieš Covid pandemiją, tuo metu kai Lietuvos BVP jau 5 proc. viršija prieš Covid buvusį lygį. Tuo pačiu metu lietuviai bankuose laiko rekordinį kiekį pinigų, kuriuos „valgo“ didžiausia per 14 metų infliacija. Lapkritį veiklą pradėjusi nauja sutelktinio finansavimo platforma „Myriad Financing“ sieks apjungti ir išspręsti šias dvi problemas.

 

Naująją platformą sukūrė ir rinkai pristato nuo 2015 metų veiklą vykdanti finansų maklerio įmonė „Myriad Capital“.

 

Pasak „Myriad Financing“ vadovo Andrejaus Romanovskio, šiuo metu disbalansas tarp verslo paskolų paklausos ir pasiūlos Lietuvoje yra akivaizdus ir kuriantis daug galimybių.  

 

„Lietuvos ekonomika sparčiai auga ir BVP jau 5 proc. viršija prieš Covid-19 buvusį lygį, tačiau įmonių priėjimas prie tradicinio finansavimo lieka ribotas. Europos Komisijai (EK) 2020 m. atliktose  verslo apklausose, 13 proc. Lietuvos bendrovių nurodė, kad būtent finansavimo trūkumas joms kelia daugiausiai sunkumų – pagal šį rodiklį Lietuva yra trečia visoje ES. Todėl mūsų tikslas yra sujungti finansavimo ieškančias bendroves su investuotojais, kurie ieško galimybių įdarbinti savo pinigus ir išvengti vis labiau augančios infliacijos padarinių”, – sako A. Romanovskis.

 

Anot „Myriad Capital“ akcininko ir vadovo Gedimino Trumpio, sutelktinio finansavimo platforma puikiai papildo pagrindinį „Myriad Capital“ verslą. „Turime gerai veikiantį pagrindinį verslą - tačiau norime praplėsti siūlomų paslaugų ratą ir suteikti galimybę dabartiniams bei potencialiems klientams patogiai pasiekti alternatyvaus finansavimo rinką. Iš tiesų, matome augantį alternatyvaus finansavimo poreikį tarp įmonių, ir tuo pat metu matome, kad investuotojai aktyviai ieško galimybių efektyviai įdarbinti kapitalą, sukauptą Covid pandemijos metu. Lietuvos banko duomenys rodo, kad 2021 m. spali Lietuvos gyventojų indėliai bankuose pasiekė visų laikų rekordą, 19,9 mlrd. EUR ir, palyginti su Covid pandemijos pradžia, išaugo 4,1 mlrd. EUR. Norime, kad naujoji sutelktinio finansavimo platforma suteiktų galimybę esamiems ir naujiems mūsų klientams investuoti pinigus ne tik į kapitalo rinkas, bet ir į perspektyvius verslo projektus. Paprastai kalbant, einame paskui verslo ir investuotojų poreikį” ,- teigia G. Trumpis.

 

Anot A. Romanovskio, „Myriad Financing“ sieks į platformą pritraukti įmonių iš įvairių sektorių, kurios turi skirtingus finansavimo tikslus. Taip bus siekiama suteikti investuotojams kuo daugiau pasirinkimo ir portfelio diversifikavimo galimybių.

 

„Rinkoje yra specializuotų sutelktinio finansavimo platformų, kurios siūlo investuoti, pavyzdžiui, tik į NT projektus. Mes suteiksime galimybę žmonėms dalį pinigų investuoti į labai skirtingus verslus, pavyzdžiui, energetiką, pramonės ir IT paslaugas. Tokios diversifikuotos investicijos visuomet yra saugesnės. Būtent to ir sieksime savo investuotojams – suteikti įvairovę, kuri generuos grąžą”, – sako A. Romanovskis.

 

Sklandžiam „Myriad Financing“ platformos darbui buvo specialiai sukurtas IT sprendimas, kurio kūrimas ir tobulinimas užtruko 6 mėnesius. „Programuodami platformą daugiausia dėmesio skyrėme patogiai ir greitai vartotojų registracijai. Suprantame, kad rinka konkurencinga, todėl gera vartotojo patirtis yra viena kertinių sričių, kuriai taip pat skirsime daug dėmesio”, – sako A. Romanovskis.

 

Apie „Myriad Capital“

 

UAB FMĮ Myriad capital – Lietuvos banko licencijuota B kategorijos finansų maklerio įmonė, savo klientams pristatanti investicinio portfelio valdymo, finansinių priemonių platinimo, sutelktinio finansavimo ir finansinių technologijų (FinTech) sprendimų paslaugas. Įmonė teikia investavimo sprendimus tiek pradedantiems, tiek patyrusiems bei instituciniams investuotojams.

 

Įmonė šiuo metu turi dvi Lietuvos banko išduotas licencijas: „Myriad Capital“ yra licencijuota finansų maklerio įmonė bei yra licencijuota sutelktinio finansavimo platformos operatorė. 

 

Panašios naujienos

3 min.

Sutelktinio finansavimo paskolos nekilnojamojo turto vystymui: kuo toks pasirinkimas pranašesnis už alternatyvas?

2 min.

Sutelktinio finansavimo platforma „Myriad Financing“ pasirašė sutartį su nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) dėl sutelktinės paskolos „Avietė“.