3 min.

Sutelktinio finansavimo paskolos nekilnojamojo turto vystymui: kuo toks pasirinkimas pranašesnis už alternatyvas?

Sutelktinio finansavimo platformos tampa vis populiaresnės visame pasaulyje. Tiesa, tai yra ne tik įdomi investicijos galimybė, bet ir šansas nekilnojamo turto projektų vystytojams gauti puikias sąlygas paskolai. Tokio tipo paskolų kompanijos gali siūlyti žymiai lankstesnes sąlygas ir aptarnauti platesnį spektrą nekilnojamojo turto vystytojų. Investuotojams sutelktinio finansavimo platformos taip pat yra naudingos, kadangi gaunamos palūkanos yra pastebimai didesnės nei bankų siūlomi indėliai.  

Lietuvos banko duomenimis, sutelktinio finansavimo platformos buvo viena iš sparčiausiai augančių fintech rūšių Lietuvoje ir net 20 proc. Lietuvos banko respondentų teigia, kad būtent šios platformos artimiausiu metu augs labiausiai. Tad pabandykime išsiaiškinti, kokie yra tokio tipo paskolų pranašumai, lyginant su alternatyvomis.

Kas yra NT vystymo paskola?

Kaip ir sufleruoja šio paskolos tipo pavadinimas, nekilnojamojo turto vystymo paskola leidžia įgyvendinti nekilnojamojo turto projektą: tai gali būti paprasčiausias objekto įsigijimas, projektavimas ir statybos, remonto ar kiti su NT susiję veiksmai.

 Nekilnojamojo turto paskola galima finansuoti iki 70 proc. objekto vertės, o paskolų dydis svyruoja nuo 30 tūkstančių iki dviejų milijonų eurų ir dažniausiai kredito terminas siekia nuo 3 mėnesių iki 3 metų.

Projekto vystymo metu yra mokamos tik palūkanos.  pati paskola yra dengiama po to, kai nekilnojamojo turto projektas yra realizuojamas – būtent iš tų pajamų yra apmokama ir pati paskola, todėl tokio tipo paskolos leidžia NT vystytojams lengviau vystyti projektą.

Kodėl verta skolintis iš „Myriad Financing“?

Nekilnojamojo turto vystytojai gali rinktis kredito unijų, bankų arba sutelktinio finansavimo platformų kaip „Myriad Financing“ paslaugas. Kodėl verta finansuoti nekilnojamojo turto projektą naudojantis sutelktinio finansavimo platformos paskola?

·             Visų pirma, sutelktinio finansavimo platformos veikia daug sparčiau ir yra lankstesnės. Banke ar iš kredito unijų dažnai galite gauti tiesiog „taip“ arba „ne“ atsakymą, tuo tarpu sutelktinio finansavimo paskolų platforma įvertins jūsų rizikos kategoriją ir pateiks pasiūlymą pagal tai. Svarbiausia, kad šis procesas trunka itin trumpai, todėl vystyti projektą pradėti galėsite daug greičiau nei naudojantis tradicinėmis finansavimo priemonėmis.

·             Lankstesnės sąlygos: imant paskolą iš banko, kiekvieną mėnesį būtina pildyti įvairias ataskaitas, kas reikalauja nemažai laiko ir sukelia papildomą stresą nekilnojamojo turto bendrovėms. Skolinantis iš sutelktinio finansavimo platformų, dažnu atveju nereikia pateikti ataskaitų kiekvieną mėnesį, o siekiant papildomo finansavimo – sunkiai ir ilgai įrodinėti projekto išlaidų. Kitaip tariant, tokio tipo skolintojai yra daug lankstesni.

·             Net jeigu kredito rizikos lygis yra žemesnis (pavyzdžiui, D), įkeisdama kaip saugų vertinamą turtą, bendrovė vis tiek gali tikėtis gauti paskolą. Skirtingai nei tradiciniai bankai, sutelktinio finansavimo platformos suteikia galimybę ir vertina  bendroves net ir su kiek žemesniu kredito reitingu ir didesniu rizikingumu. Tokie nekilnojamojo turto vystytojai dažnu atveju gauna kiek prastesnes sąlygas ir jiems yra būtinas saugus, likvidus užstatas, tačiau jie vis tiek turi galimybę gauti paskolą ir vystyti savo projektus.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis sutelktinio finansavimo platformą?

Renkantis sutelktinio finansavimo platformą, ypač svarbu atkreipti dėmesį į jos saugumą: jeigu renkatės skolintis iš platformos Lietuvoje, ji privalo būti patvirtinta Lietuvos banko ir saugoti jūsų duomenis pagal tuos pačius standartus, pagal kuriuos jie yra saugomi bet kurioje kitoje finansinėje įstaigoje. Be abejo, reikia atkreipti dėmesį ir į siūlomas sąlygas, būtinai jas palyginti  su bankų, unijų ar su kitų rinkoje veikiančių finansinių įmonių pasiūlymais.

 

Jeigu ieškote finansavimo ir turite klausimų, susisiekite –  Ilgametę patirtį turintys mūsų specialistai atsakys į visus Jums aktualius klausimus.

Panašios naujienos

2 min.

Sutelktinio finansavimo platforma „Myriad Financing“ pasirašė sutartį su nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) dėl sutelktinės paskolos „Avietė“.

3 min.

Lietuvoje startuoja nauja sutelktinio finansavimo platforma