2 min.

Sutelktinio finansavimo platforma „Myriad Financing“ pasirašė sutartį su nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) dėl sutelktinės paskolos „Avietė“.


Anot platformos verslo plėtros vadovo Andrejaus Romanovskio, tai leis išsiskirti augančioje konkurencinėje aplinkoje. Be to, smulkiajam ir vidutiniam verslui paskolas teikti paprastesnėmis sąlygomis.

„Didesniems verslams, nors jie ir patenka į smulkiojo ir vidutinio verslo kategoriją, pasiskolinti, pavyzdžiui, milijoną eurų yra paprasčiau. Kur kas sunkiau paskolas gauti labai mažoms bendrovėms, kurioms reikia keliasdešimt tūkstančių eurų. Bankai, kitos skolinimosi institucijos dažnu atveju tokį skolinimą vertina kaip rizikingesnį. Mūsų tikslas ir yra padėti vadinamosioms mikro įmonėms gauti paskolas lengviau, o sutartis su „Invega“ procesus supaprastins, – pasakoja A. Romanovskis. – Be to, pasiskolinę verslai galės teikti paraiškas „Invegai“ dėl palūkanų kompensavimo ir kiekvieną mėnesį susigrąžinti iki 95 proc. sumokėtų palūkanų.“

„Invegos“ paskolos yra skirtos investicijoms ir apyvartiniam kapitalui finansuoti, išskyrus finansinių įsipareigojimų refinansavimą, finansinės veiklos ar gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto finansavimą. Paskolos jau teikiamos per „Myriad Financing“ platformą.

„Dažniausiai į mus dėl paskolos verslui kreipiasi įvairių sričių smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės: mažmeninės prekybos, paslaugų, krovininio transporto, statybos sektoriaus bendrovės. Gavę užklausą dėl sutelktinės paskolos „Avietė“, atrenkame verslo projektus, kurie finansuojami ne tik šios priemonės, bet ir platformos investuotojų skirtomis lėšomis. Į paskolas sutelktinio finansavimo platformoje investuoti gali kiekvienas, todėl visos paraiškos vertinamos itin atsakingai. Be to, priemonė „Avietė“ turi naudos ir investuotojams, nes, kai verslas greičiau gauna paskolą, investuotojų pinigai panaudojami sparčiau, žmonės greičiau gauna grąžą“, – pabrėžia sutelktinio finansavimo platformos verslo plėtros vadovas.

„Avietės“ paskolą gali gauti smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, vykdančios veiklą ne trumpiau nei metus. Vienai paskolai bus skiriama iki 10 tūkst. eurų, tačiau suma neviršys 40 proc. visos paskolos. Tai yra, jei skolinamasi 25 tūkst. eurų, iš jų didžiausia valstybės lėšų dalis gali būti 10 tūkst. eurų. Paskolos trukmė – iki 36 mėnesių.

Sutelktinio finansavimo platforma „Myriad Financing“, kurioje verslo atstovai gali kreiptis dėl finansavimo, yra valdoma platformos operatoriaus –  finansų maklerio įmonės „Myriad Capital“. UAB „Myriad Capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, savo klientams pristatanti investicinio portfelio valdymo, finansinių priemonių platinimo, sutelktinio finansavimo ir finansinių technologijų (FinTech) sprendimų paslaugas. Įmonė teikia investavimo sprendimus tiek pradedantiems, tiek patyrusiems bei instituciniams investuotojams.

Panašios naujienos

3 min.

Sutelktinio finansavimo paskolos nekilnojamojo turto vystymui: kuo toks pasirinkimas pranašesnis už alternatyvas?

3 min.

Lietuvoje startuoja nauja sutelktinio finansavimo platforma